Dôležitý OZNAM: Drahí zákazníci, od piatka 21.6. do piatka 28.6. čerpáme dovolenku. Všetky objednávky prijaté od 20.6. (po 9:30) budú vybavené až od 01.07.2024. Ďakujeme za pochopenie a želáme vám krásne letné dni...

Šungit v kozmetike? Ó áno! Predstavujeme vám šungitové prírodné zázraky...

 

Golden Ornament

 

Možno sa tomu budeš diviť, ale je to tak... Súčasťou kvalitnej prírodnej kozmetiky môže byť aj prírodná hornina šungit

Keď som to prvýkrát počula, tiež ma to veľmi prekvapilo... No keďže rada skúšam nové zázraky zo sveta čisto prírodnej kozmetiky, dlho som neotáľala. A postupne som na sebe testovala všetky produkty výnimočnej slovenskej značky ŠUNGiT TiME.

 

Šungitový tuhý šampón, tuhý kondicionér a mydlo - ŠUNGIT TIME 1

 

Golden Ornament 0 

Čo je to ten šungit a čo obsahuje?

 

Šungit by sa dal nazvať aj "čiernym zázrakom", ide o cca 2 miliardy rokov starú horninu. Jedná sa o takmer čistý nekryštalický uhlík, ktorý vznikol pravdepodobne z mikroskopických rias. Šungit sa na pohľad javí ako čierny nepriesvitný kameň s viac či menej výrazným kovovým leskom. A názov "šungit" je odvodený od miesta prvého náleziska, ktorým bola dedinka Šuňga na brehu Onežského jazera v oblasti Karélia na hranici dnešného Ruska a Fínska. Šungit je vlastne jedinou známou horninou s obsahom fullerénovMolekula fullerén je organická. A kryštál týchto molekúl, tzv. fullerit, je prechodnou formou medzi organickými a anorganickými látkami. Fullerény a ich deriváty sú silné antioxidanty, ľahko reagujúce s voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú bunky organizmu. Fullerén je vzácnou formou uhlíka, má vynikajúce vodivé a absorbčné vlastnosti. Preto vysoko kvalitná šungitová voda dokonale hydratuje a ošetruje orgány, pokožku a celý organizmus. 

 

Šungit TIME 

Šungitová voda sa nazýva aj živou vodou. A vďaka šungitovému filtru do vody si môžeš túto čistú vodu dopriať aj ty. Dnešný článoček však patrí prírodnej šungitovej kozmetike... Čisto prírodné zložky a prímes prvotriednej certifikovanej horniny šungit v kozmetike prinášajú pokožke pocit čistotyúľavyÚčinné vlastnosti prvotriedneho šungitu aplikované priamo na pokožku nenechajú na svoje výsledky dlho čakať.  

 

Poďme sa už ale spolu pozrieť na jednotlivé produkty so šungitom...

 

Golden Ornament

Exkluzívne prírodné mydlo so šungitom...

 

Ako prvé som mala možnosť skúsiť prírodné šungitové mydielko. Testovala som ho ešte v čase, kedy nebolo dostupné v ponuke nášho internetového obchodu. No a keďže moje testovanie dopadlo na jednotku s hviezdičkou, tešila som sa na deň, kedy ho zaradíme do ponuky.
 

Toto čierne mydielko je vyrobené dôsledným procesom pridávania šungitovej vody ŠUNGiT TiME®.

Šungitová voda ŠUNGIT TIME® tvorí základ výnimočnej receptúry tejto kozmetickej rady.

 

ŠUNGit TiME mydlo

 

Mydielko so šungitom je vhodné na všetky typy pokožky a pravidelné použitie, pre pokožku tváre aj tela... Obzvlášť ho ale ocení problematická pleť so sklonom k zápalom.  Zmierňuje podráždenie pokožky a chráni pred recidívou zápalov. Z vlastnej skúsenosti musím potvrdiť, že so zapálenými vyrážkami si poradí naozaj skvele. Hlavne v mojej predmenštruačnej fáze... Šungitové mydlo efektívne čistí pokožku, odstraňuje odumreté bunky, čím pokožku vyhladzuje a zvláčňuje. Mydielko predstavuje účinnú pomoc nielen pri akné, ale aj pri ekzémoch alebo začervenaní pokožky. Pri akútnych kožných problémoch sa odporúča následne oplachovať šungitovou vodou ŠUNGiT TiME®. Kombinácia vysokokvalitného ricínového a mandľového oleja so šungitom skracuje zápalové procesy a upokojuje pokožku už od prvého použitia. 

 

Láka ťa vyskúšať ho? 

No poďme ďalej k starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku...

 

 Golden Ornament 0

Tuhý šungitový šampón...

 

Je to vlastne úplne prvý čisto čierno-čierny tuhý šampónik, aký som kedy videla, či vyskúšala. Tuhý šampónik so šungitom som prvýkrát testovala minulé leto na dovolenke v Chorvátsku. A musím sa priznať, že ma veľmi milo prekvapil... A vlásky zvládli aj more a teplé počasie. Výrobca ŠUNGiT TiME® uvádza, že šampónik je vyvinutý pre všetkých, čo chcú vlasy udržať, alebo vrátiť do zdravej formyŠampón so šungitom bohato pení, čistí, hydratuje a vyživuje vďaka svojmu vzácnemu zloženiu. A aj keď som to vôbec nebrala ako záväzný sľub, tento tuhý šampónik predčil moje očakávania. Moje vlásky začali opäť žiariť krásnym leskom a zdravím. Pokožka sa nádherne prečistila a prestala svrbieť.

 

ŠUNGit TiME šampón

 

Šampón vznikol spojením kokosového, jojobového a rozmarínového oleja, D- pantenolu, čierneho uhlia, šungitu a pšeničného proteínu.

  

࿔   oleje vyživujú a posilňujú vlasy od korienkov po končeky

࿔   rozmarín podporuje nadýchaný a vzdušný účes

࿔   pšeničný proteín ochraňuje vlasy pred lámaním

࿔   šungit si poradí s akýmkoľvek problémom na pokožke

࿔   pantenol má protizápalový a regeneračný účinok.

 

A tento šampónik prirodzene dopĺňa šungitový kondicionér...

 

Golden Ornament

Tuhý šungitový kondicionér na vlasy s keratínom...

 

Na tuhé kondicionéry som si zvykla popravde už veľmi dávno, no občas som mávala obdobie, kedy som nepoužívala žiadny. Odkedy som však vyskúšala tento šungitový kondicionér, väčšinou siaham už len po ňom. Prípadne ešte občas aj po prírodných tuhých kondicionéroch od slovenskej značky KvitokPrírodný kondicionér funguje tak, že nezmýva dôležité zložky, ktoré si tvorí sama pokožka. Vlasy sa po jeho použití krásne rozčešú a zostanú hladké bez krepovitosti. 

 

ŠUNGit TiME kondicionér

 

Tento tuhý prírodný šungitový balzám vznikol spojením kokosového a jojobového oleja, kakaového masla, pantenolu, šungitučierneho uhlia, vitamínu E a rozmarínu lekárskeho.

 

࿔   olejevitamín E a kakaové maslo vyživujú a posilňujú vlasy od korienkov po končeky

࿔   rozmarín podporuje nadýchaný a vzdušný účes

࿔   šungit si poradí s akýmkoľvek problémom na pokožke

࿔   pantenol má protizápalový a regeneračný úcinok

 

Čo ma ale pri tomto tuhom šungitovom balzáme na vlasy prekvapilo asi najviac, je to, že sa dá používať aj bez šampónu. Je totiž vhodný aj pri metóde "co-wash" (či "curly hair"), teda pri umývaní vlasov len kondicionérom. Tento spôsob je však vhodný len pri kučeravých vlasoch. 

Budem to musieť raz vyskúšať aj ja... :)

 

Golden Ornament 0

Celková spokojnosť so značkou...?

 

Aby som to celé nejako zhrnula, my doma sme s prírodnou kozmetikou ŠUNGiT TiME® všetci veľmi spokojní... Šungitové mydielko a šampón používa aj môj manžel, raz dokonca použil aj kondicionér v domnení, že ide o tuhý šampónik... Čisto prírodné zložky, ktoré v zložení poznám, sú pre mňa pri výbere prírodnej kozmetiky vždy základom. A aj keď sú šungitové produkty o niečo drahšie, za vyskúšanie rozhodne stoja...

 

Šungitový tuhý šampón a tuhý kondicionér - ŠUNGIT TIME

 

Na tuhých mydlách, tuhých šampónoch a tuhých kondicionéroch je vynikajúce ešte aj to, že...

 ࿔   sú ľahko prenosné a nezaberajú veľa miesta

࿔   nepotrebujú veľký plastový obal

 

A čo ma ešte skutočne teší, je to, že všetky produtky slovenskej značky ŠUNGiT TiME® sú balené ekologicky. V krásnych kartónových krabičkách, ktoré je možné celé zrecyklovať. Ak máš doma kompostér alebo zbieraš bioodpad, môžeš hnedú kartónovú krabičku skompostovať. Odporúčam však predtým odlepiť a vyseparovať potlačenú papierovú nálepku do papiera. V krabičkách nie sú použité žiadne chemické látky. Ako lep slúži kukuričný škrob. Kartón sa v prírode rozkladá dva mesiace. Ak sa recykluje, dá sa z kartónu znova vyrobiť kartón.

 

Tak čo vravíš na takúto ekologickú "čiernu kozmetiku"? Vyskúšaš ju?

 

S láskou a vďačnosťou v srdci...

 
Zuzana_podpis_zivotbezodpadu_maly
 

Odkaz na šungitové produkty: zivotbezodpadu.sk/znacka/sungit-time/ 

Ďakujem zdrojom: sungittime.sk a cs.wikipedia.org